Sivilceleri Azaltmanın Yolları

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Sivilcelerin yalnızca ergenlik dönemindeki bireyleri etkilemediğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, yüzün yıkandıktan sonra nazikçe kurulanması gerektiğini ifade etti.

Sivilceler büyük ve küçük herkesin sorunu olabiliyor. Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor. Üstelik bu durum ergenlik döneminde hiç sivilce problemi olmayan erişkinler için de son derece moral bozucu…

SİVİLCELERİ AZALTMAK İÇİN 6 ÖNERİ

1. Yüzünüzü ellerinizle nazikçe günde 2 kere sabunla ya da temizleme ürünü ile yıkayın.

2. Yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyla nazikçe kurulayın. Eğer ovalayarak kurularsanız bu durum irritasyona neden olup ve sivilceyi arttırabilir.

3. Nemlendirici kullanıyorsanız yağsız olmasına dikkat edin.

4. Sivilceleri sıkmayın, ovalamayın, patlatmayın. Bunlar sivilcelerin artmasına ve iz kalmasına sebebiyet verebilir.

5. Hamilelikte beslenmenize de dikkat edin. Baharatlı, acılı besinler sivilcelerin artmasına neden olabilir.

6. Sivilcelerinizin için bilmediğiniz ürünleri kullanmayın. Bakım ürünü ile ilgili mutlaka bir uzmana danışın ve ondan sonra alıp kullanın. Çünkü bazı ilaçlar, kremler ya da jeller gebelik sırasında bebeğiniz açısından zararlı olabilir. Kadın doğum uzmanınız ve dermatoloji uzmanınız size gebelik sırasında uygulayabileceğiniz çözümler sunacaktır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Diğer Yazılar