Yeşil Elma Diyeti

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Elma diyeti kısa zamanda çok kilo verdiren (6 Günde 6 Kilo) bir diyet olması sebebiyle, asla taviz verilmemesi gereken bir diyettir. Eğer iradenize güvenmiyorsanız bu diyeti uygulamaya hiç başlamayın bile. Elma doğal bir gıda olmasının yanında, cildi güzelleştirmesi, yağ yakması ve sindirim sistemini güçlendirmesi onu diğer besinlerden ayıran en önemli özelliğidir.

Elma Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verme

Elma diyetini uygulayacak kişi bol bol yeşil çay tüketebilmektedir. Serbest bir şekilde tüketilmesine izin verilen yalnızca yeşil çaydır. Bununla birlikte gündelik içimlerde herhangi bir sınırlama yoktur. Bir haftalık zaman çizelgesinde kahvaltılarda sadece iki dilim kızarmış kepekli ekmek, domates, yağsız peynir, salatalık, zeytin ve bir adet haşlanmış yumurta yenmektedir. Bunun dışında gün içerisindeki dizilim şu şekildedir :

  • 1.Gün : 1 Kg Elma
  • 2.Gün : 1,5 Kg Elma
  • 3.Gün : 2 Kg Elma
  • 4.Gün : 1,5 Kg Elma
  • 5.Gün : 1 Kg Elma
  • 6.Gün : 1Kg Elma

Elma Diyeti Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle diyette tüketilmesi gereken elma yeşil elmadır. Midede salgılanan asit oranı düşük ise ekşi elma ile diyet yapılabilir. Elma içerisinde pek çok mineral mevcuttur ancak bunun bir şok diyet olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle bir takım yan etkiler de görülebilir. Diyeti uygulayanlara göre bu diyetin en büyük yan etkisi kişide uyuşukluk, yeterli enerji alamama, yorgunluk durumlarıdır. Tüm insanlarda metabolizma hızı farklıdır. Bu nedenle kilo farkında değişiklikler olabilir. Haftada 5-6 kilo ortalama söylenen bir rakamdır. Bazı insanlarda bu rakam 10’a kadar çıkabilirken bazı kişilerde 2 ile sınırlı kalabilmektedir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Diğer Yazılar